Darmowa dostawa od 199zł Wysyłka w 24h!
0

Jaką odzież rowerową wybrać na różne, wiosenne temperatury?

Jaką odzież rowerową wybrać na różne, wiosenne temperatury? Świat zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia, dni stają się coraz dłuższe, a odczuwalna temperatura powietrza wzrasta. Nadeszła wiosna. Chcesz znowu wsiąść na rower, ale...nie wiesz co na siebie założyć? Jazda na rowerze to nie tylko sport, ale i sprawca Twojego dobrego samopoczucia, więc przedstawimy Ci różne typy pogody, zaczynając od poniedziałkowej motywacji, a kończąc na słonecznej niedzieli, abyś mógł/ mogła cieszyć się pokonywanym dystansem jak najdłużej. Od teraz pozbędziesz się nurtujących pytań „ Nie będzie mi w tym zbyt gorąco?”, „ Wybrać długie, czy krótkie spodenki?”

PONIEDZIAŁKOWA MOTYWACJA

Fakt, nie jest to typ pogody, ale dobrze wiemy, że poniedziałki nas nie rozpieszczają. Motywacji z pewnością nie powinno zabraknąć na Twojej liście. Wiosna to wyjątkowo piękny sezon na rower – żywe kolory krajobrazu, błękitne niebo wraz ze słońcem, kwitnące kwiaty i zwierzęta budzące się z hibernacji. Wraz z nadejściem wiosny świat nabiera zupełnie innego oblicza. Każdy dzień jest inny, gdy jeździsz po drogach swoim jednośladem. Zapewnij sobie bezpieczeństwo i wybierz najlepszą rowerową inwestycję. Solidny kask. Warto mieć też ze sobą odblaski, szczególnie kiedy uwielbiasz jeździć po zmroku. Może zainteresują Cię kamizelki odblaskowe lub świecące LED opaski.

3 PRODUKTY PROPONOWANE

WTORKOWA MŻAWKA

Prawdziwy entuzjasta i rowerzysta nie boi się małego deszczyku. W te mniej piękne, wiosenne dni mimo wszystko wsiada na swój rower. Abyś nie skończył/a zbyt szybko przejażdżki, warto się dobrze ubrać. Kurtka rowerowa i długie spodnie rowerowe to najbardziej rozsądny wybór. Warto zaopatrzyć się także w rękawice rowerowe, żeby Twoje dłonie pozostały ciepłe. Pomyśl też o skarpetach rowerowych. Oddychające, odprowadzające wilgoć, termiczne, szybkoschnące to tylko część cech, które możesz znaleźć w oferowanych przez nas skarpetach.

3 PRODUKTY PROPONOWANE

WIETRZNA ŚRODA

Jaka odzież rowerowa na wiatr i słońce?

Z wiatrem czy pod wiatr? Dla Ciebie to bez znaczenia. Przy dobrym przygotowaniu możesz śmiało stawić czoła każdej wietrznej pogodzie. Kiedy w taką pogodę zaświeci słońce to idealnie będzie wybrać się na przejażdżkę w szortach. Koszulki z krótkim rękawem, spodenki i rękawiczki rowerowe powinny być częścią Twojego wyposażenia. Słońce coraz mocniej świeci, dlatego ważne jest posiadanie okularów rowerowych z ciemnymi szkłami.

W wietrzne środy jest też szansa, że nie będzie słońca i będzie bardzo pochmurno. Temperatura jest wtedy niższa , więc warto ubrać się nieco cieplej. Do wyboru masz koszulkę kolarską z długim rękawem bądź wiatrówkę. Czujesz, że w krótkich spodenkach może być Ci zbyt zimno? W takim razie getry są dla Ciebie najlepszą propozycją. Zaleca się również posiadanie rękawiczek rowerowych, aby dobrze trzymać kierownicę.

3 PRODUKTY PROPONOWANE

DYSTANS CZWARTEK

W co się zaopatrzyć na dłuższe dystanse?

Jak mówi jedno przysłowie: „Kwiecień plecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata.” Zatem, wybierając się na dłuższą przejażdżkę, musisz przygotować się na zmienne warunki pogodowe. Dlatego warto zabrać ze sobą jak najwięcej różnych części garderoby. Obowiązkowa jest koszulka rowerowa z krótkim rękawem, spodenki rowerowe i rękawiczki z otwartymi palcami. Aby zapewnić sobie zawsze ciepło podczas jazdy, zaopatrz się w ocieplacze na ramiona i nogawki. Przyda ci się też czapka z daszkiem pod kask.

Czy jesteś gotowa/y, aby cieszyć się dystansem?

3 PRODUKTY PROPONOWANE

WILGOTNY PIĄTEK

Deszczowy wiosenny dzień? To dla Ciebie żaden problem! Przy odpowiednio dopasowanym stroju pokazujesz, że nie jesteś z cukru. Ty i twój wierny dwukołowiec po prostu ruszacie w drogę. Dobrze jest mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i spodnie przeciwdeszczowe. W cieplejszy dzień (powyżej 10 stopni), staw czoła pogodzie w krótkim podkoszulku i okularach rowerowych z przeźroczystymi szkłami, aby zachować dobrą widoczność. Ale jeśli temperatura zupełnie nie sprzyja, wybierz długi rękaw i długie spodnie rowerowe.

3 PRODUKTY PROPONOWANE

DELIKATNA SOBOTA

Wyobraź sobie wczesnowiosenny dzień. Temperatura około 10 stopni, błękitne niebo z pięknym słońcem. Entuzjastycznie nastawiony/a wybierasz się, aby pokonywać dystanse. Załóż krótki strój. Koszulka z krótkim rękawem i krótkie spodenki będą idealnym rozwiązaniem. Wybierz też okulary rowerowe z ciemnymi szkłami, dzięki którym będziesz mógł/a ścigać się ze słońcem!

Oczywiście może być jeszcze zimno, więc ocieplacze na ręce i nogawki mogą okazać się niezbędne. Wykorzystaj jak najlepiej ten wiosenny dzień!

3 PRODUKTY PROPONOWANE

SŁONECZNA NIEDZIELA

Kiedy założyć bandanę?

Temperatura powyżej 15 stopni, czyste i błękitne niebo, słońce, które czujesz na swoim ciele. Wybierz najlżejszą odzież i okulary rowerowe z ciemnymi szkłami. Zaopatrz się też w bandanę. Bandanę? Kiedy jest tak gorąco? Tak, chustka odprowadza ciepło, reguluje wilgotność. Dodatkowo chroni przed słońcem. Od teraz koniec ze spoconą głową! Uzyskaj uczucie świeżości.

3 PRODUKTY PROPONOWANE