Darmowa dostawa od 199zł Wysyłka w 24h!
0

Bądź widoczny i bezpieczny na drodze.

Bądź widoczny i bezpieczny na drodze.

My, czyli rowerzyści i biegacze jesteśmy nieuchronnymi uczestnikami ruchu drogowego i najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. W uniknięciu zagrożeń oprócz rozwagi, pomocne okazują się elementy odblaskowe. W naszej ofercie można znaleźć ubrania i gadżety niezbędne dla każdego sportowca, szczególnie który jest fanem uprawiania sportu po zmroku. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę uprawiasz, niezwykle wygodne i funkcjonalne okazują się być odblaskowe kamizelki np. z diodami LED, świecące opaski na ręce i nogi.

Warto je mieć zawsze, bez względu na pogodę, porę dnia, czy porę roku. Po zmroku unikaj ciemnych ubrań – są one zupełnie niewidoczne dla kierowców. Pamiętajmy, że droga hamowania samochodu może wynieść nawet kilkaset metrów. Samochód jadący z prędkością 90km/h podczas jednej sekundy pokonuje 25 metrów. W nocy nieoświetlona osoba widoczna jest właśnie z takiej odległości – kierowca ma więc około sekundy na ocenę sytuacji, podjęcie decyzji i hamowanie. Brzmi strasznie, prawda? Popatrzmy na tą samą sytuację, gdzie uczestnik ruchu ma na sobie element odblaskowy (kamizelkę na rower, szelki, paski, świecącą opaskę na ramię LED itp.). Wtedy widoczny jest z minimum 150 metrów, a kierowca ma 6 sekund na ocenę sytuacji, podjęcie decyzji i hamowanie. 6 sekund, które mogą zadecydować o Twoim życiu lub zdrowiu.

Co więc możemy zrobić, żeby uniknąć tragicznych wypadków?

Odblaski powodują, że jesteśmy widoczni, przez co, bardziej bezpieczni. Posługując się odpowiednim materiałem możemy stworzyć płaszczyznę, która będzie odbijać światło niezwykle intensywnie, nawet przy jego małym natężeniu. W obecnych czasach odblaski stanowią stylowy dodatek do odzieży. Producenci spodenek czy koszulek np. Rogelli stawiają bezpieczeństwo i komfort na pierwszym miejscu, dodając do ubrań elementy odblaskowe.

ZDJĘCIA/ PROPONOWANE PRODUKTY - dropbox-artykuły
Rogelli - Kamizelka odblaskowa z diodami LED


*zdj* 

Prosta i funkcjonalna kamizelka odblaskowa zapewni ci bezpieczeństwo na drodze. Z przodu białe światło, tył z czerwonymi żarówkami. Dwa tryby świecenia (tryb ciągły lub miganie) z możliwością niezależnego ustawienia na obu panelach. Wymiana baterii jest bardzo prosta, a wytrzymałość tych zainstalowanych to aż 200 godzin użytkowania. Konstrukcja pasów i sprzączek z przodu pozwala na wygodne zakładanie nawet na kilka warstw odzieży.

Rogelli Manhattan damska odblaskowa kamizelka

*zdj*

Prosta i funkcjonalna kamizelka odblaskowa zapewni Ci bezpieczeństwo na drodze. Liczne elementy odblaskowe z przodu i z tyłu. Szeroki rzep umieszczony z przodu pozwala na wygodne założenie kamizelki nawet na grubszą warstwę odzieży.